زندگی نامه

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

متن زندگی نامه

حجه الاسلام و المسلمین محمدرضا ناصری فرزند ارشد عالم وارسته آیت الله حاج شیخ محمد ناصری در سال ۱۳۳۶ شمسی در نجف اشرف دیده به جهان گشودند.جد ایشان ایت الله حاج شیخ محد باقر ناصری از روحانیون برجسته اصفهان ومادرشان فرزند حضرت آیت الله حاج شیخ عبدالکریم کروندی است. ایشان در سال ۱۳۴۸ شمسی نزد پدر بزرگوارشان تحصیلات علوم دینی را در حوزه علمیه اصفهان آغاز کردند و در سال ۱۳۵۴ شمسی پس از گذراندن علوم مقدماتی وسطح یک حوزه عازم شهر مقدس قم شدند. با شروع حرکت انتقلابی اما خمینی (ره) بنابر وظیفه شرعی برای روشنگری و تبلیغ به استان های محروم کشور همچون کرمان، خوزستان، هرمزگان و شهر ها استان اصفهان سفر کردند.

در استان هرمزگان دوشادوش مبارزان نستوه حجج اسلام متین و عبایی نمایندگان حضرت امام(ره) در بندر عباس به روشنگری و افشای ماهیت رژیم پهلوی پرداختند که در نهایت منجر به دستگری و زندانی شدن ایشان توسط نیروهای ساواک شد. با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در استان هرمزگان در کنار شهید حقانی به فعالیت پرداختند. از جمله خدمات و اهم مسئولیت های ایشان در استان هرمزگان در آن سال ها عبارتند از: مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه بندرعباس، رئیس دفتر امام جمعه، سرپرست دفتر تبلیغات اسلامی استان و یکی از موسسین کمیته مرکزی انتقلاب اسلامی استان بوده است.

با اصرار و پیگیری مسئولین دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به شهر مقدس قم مراجعت کرده و در دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم مشغول به انجام وظیفه گردیدند.

در جایگاه امامت جمعه موقت در بخش هایی از مناطق کشور به گسترش فعالیت های فرهنگی همت گماردند که یکی از آثار ماندگار آن روز ها تاسیس خیریه پربرکت حضرت زهرا(س) و صندوق قرض الحسنه حضرت فاطمه زهرا که در معیت والد بزرگوارشان بوده است. حجت الاسلام والمسلمین ناصری که از خطبای توانمند نظام هستند در کشور های لبنان، سوریه، قطر برای سخنرانی اعزام گردیدند. و از طرف سپاه قدس در لبنان به تبلیغ و ترویج اسلام و فرهنگ اهل بیت علیهم السلام مشغول بودند. با شروع جنگ تحمیلی برای حضور در جبهه های جنگ به ایران مراجعت کردند که در ایام جنگ چندین مرتبه مجروح و به شهر خود بازگشتند.

در جریان راهپیمایی برائت از مشرکین حجاح بیت الله الحرام در سال ۱۳۶۶ شمسی مسئولیت تبلیغ را بر عهده داشتند که منجر به محروحیت شدید ایشان گردید. ایشان به دست مبار ک حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۶۳ ملبس به لباس رحانیت شدند و تحصیلات عالی حوزه را در محضر عالمان نامی عالم تشیع از جمله آیات عظام فاضل لنکرانی، میرزا جواد آقا تبریزی  و ناصر مکارم شیرازی کسب فیض نمودند. دروس خارج فقه واصول معظم در سال ۱۳۷۰ به پایان رسید و مورد تائید مراجع معظم تقلید قرار گرفت.

ایشان از جانب مراجع تقلید حضرت آیت الله العظمی محمد فاضل لنکرانی(ره) و حضرا آیت الله العظمی صافی گلپایگانی وکیل و مورد اعتماد در ارائه احکام و اخذ وجوهات شرعیه هستند.

در دوره چهارم مجلس به درخواست مردم منطقه برخوار و میمه اصفهان نامزد انتخابات شده و با رای قاطع مردم به نمایندگی مجلس شورای اسلامی در آمدند و در کمیسیون شوراها و امور داخلی و امنیت مجلس به عنوان عضو هئیت رئیسه و مخبر کمیسیون مشغول به خدمت گذاری شدند.

بخشی از مسئولیت های دولتی ایشان در نظام جمهوری اسلامی ایران